Szuper Samuráj Világ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tokyo - Japán

Go down

Tokyo - Japán Empty Tokyo - Japán

Témanyitás  Admin Hétf. Dec. 21, 2009 5:49 pm

Nevezetességek


A Tokió torony
Minató városrészben. Az torony Japán legmagasabb építménye.

Templomok és szentélyek
• Szenszodzsi templom: buddhista teplom Aszakuszában, amely 645-ben épült, és ezzel Tokió legöregebb temploma.
• Meidzsi szentély: sintoista szentély Tokió szívében, amelyet Meidzsi császárnak és hitvesének, Soken császárnőnek szenteltek.
• Szengakudzsi templom: kis templom Minatóban, ahol a 47 ronin
van eltemetve
• Jaszukuni szentély: sintoista szentély, amely emléket állít a második világháborúban elesett japán katonáknak
• Zodzsodzsi templom: a templomot 1393-ban építették, mai helyére, Kantóba, 1598-ban került. Ez a buddhista Dzsodo szektafő temploma
• Ana Hacsimangu szentély: sintoista szentély Tokió Waszeda városrészében. Évente lovasíjász versenyeket rendeznek itt (Takato-na-baba).


Parkok és Közkertek
• Hibija Park
• Dzsingu Gaien
• Sindzsuku Gjoen
• Sóvaa Emlékpark
• Szumida Park
• Ueno Park
• JoJogi Park
• Kitanomaru Park
• HamarikJu Kertet
• Kijoszumi Kertek
• Rikugien Kert
• Inokasira Park
• Kju-Furukava Kertek
• Koisikava Korakuen Kert
• Koissikava Botanikus Kert
• Shinjuku Central Park
• Komadzava Olimpiai Park
• Kiba Park
• Kaszai Rinkai Park
• Kinuta Park
• Dzsindai Botanikus Kert

Egyéb
• Akaszaka Palota


Kultúra
Tokióban számos múzeum található. Az Ueno Parkban található a Tokiói Nemzeti Múzeum, amely Japán legnagyobb múzeauma, az ország legjelentősebb művészeti gyűjteménye; a Nyugati Művészetek Nemzeti Múzeuma és a Tokiói Fővárosi Múzeum, amely nagy mennyiségű japán, modern művészeti alkotást és csaknem 10 000 japán és külföldi filmet tartalmaz. Az Ueno Parkban található a Nemzeti Tudományi Múzeum és a városi állatkert. A Nedzu Múzeum Aojamában, az Edo-Tokió Múzeum Szumidában, a Országgyűlési Könyvtár, a Nemzeti Archívum és a Modern Művészetek Nemzeti Múzeuma a császári palota közelében fekszenek.

Múzeumok
• Tokió Nemzeti Múzeum
• Nyugati Művészetek Nemzeti Múzeuma
• Edo-Tokió Múzeum
• Tokiói Városi Teien Művészeti Múzeum

Színházak
• Kabuki-dza
• Nemzeti Noh Színház (Kokuricu Nohgaku-do)
• Nemzeti Színház (Kokuricu Gekidzso)

Modern építészet
• Tokyo Tower
• Rainbow Bridge (Szivárvány-híd)
• National Diet Building
• Yoyogi Olympic Pool (Yoyogi Olimpiai Uszoda)
• Tokyo Metropolitan Government Building (Tokiói Városháza)
• Tokyo Big Sight
• Tokyo Station
• Tokyo International Forum


Tokyo médiában
A hollywoodi procuderek körében is közkedvelt Tokió. Számos film Tokióban játszódik, így például a Tokyo Joe, My Geisha, a James Bond - Csak kétszer élsz, a Kill Bill, a The Fast and the Furious: Tokyo Drift
és az Elveszett jelentés.


Oktatás
Mint Japán oktatási központja, Tokióban számos egyetem, főiskola és szakiskola működik. A városban találhatók az ország legelőkelőbb iskolái, így a Tokiói Egyetem, a Keio Egyetem, a Hitocubasi és a Vaszeda Egyetem.

Egyetemek
Tokióban számos olyan egyetem van, melyben angol nyelvű oktatás folyik. Ilyenek a Nemzetközi Keresztény Egyetem, a Szofia Egyetem és a Japán Templom Egyetem. A városban egy sor állami egyetem is található. Ezek közül a legjelentősebbek az Orvostudományi és Fogászati Egyetem, az Elektronikai és Kommunikációs Egyetem, a Tokiói Tudományos Intézet és a Tokiói Egyetem. Csak egy nyilvános egyetem van Tokióban, ez pedig a Tokiói Városi Egyetem, a legnagyobb magánegyetemek a Ázsia Egyetem, a Tokiói Tudományos Egyetem, a Tojo Egyetem és a Szeidzso Egyetem.

forrás:http://hu.wikipedia.org/wiki/Toki%C3%B3#Nevezetess.C3.A9gek
U.i.: jó ez akkor is, ha többet szeretnétek megtudni a butthizmusról stb.
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 92
Join date : 2009. Dec. 07.

Karakter info
Rang: Igazgató
Lélek energia:
Tokyo - Japán Left_bar_bleue22000/22000Tokyo - Japán Empty_bar_bleue  (22000/22000)
//Démon-Lélek tojás// Már akinél...: fordított nyolcas

https://ssamuraiv.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.